پلی پروپیلن

سپهر پلیمر اسپادانا

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن (Polypropylene) که به اختصار PP نامیده می شود دومین ترموپلاستیک پرمصرف از خانواده پلی اولفین هاست. در مقایسه با PE با چگالی کم و زیاد ͵PP دارای استحکام ضربه ای کمتر ولی دمای کاربری بالاتر و استحکام کششی بیشتر است. پلی پروپیلن یک از پلیمرهای با کارآیی متنوع است . به عنوان یکی از قابل توجه ترین موادی محسوب می شود که کاربرد وسیعی در طراحی محصول، بسته بندی ، قطعات پلاستیکی برای صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو و منسوجات دارد. هرچه کاربرد و استفاده از پلیمرهای PP بیشتر شود، میزان انباشت آن‌ها در طبیعت نیز بیشتر خواهد شد. حدود 20 تا 30 سال طول می کشند تا کاملا تجزیه شوند.

این ویژگی باعث نگرانی های شدید محیط زیست می شود. مواد افزودنی مورد استفاده در محصولات پلاستیکی ممکن است حاوی سموم مانند سرب و کادمیوم باشند . مطالعات نشان می دهد که کادمیوم موجود در محصولات پلاستیکی قابلیت نفوذ پذیری دارد. و میتواند عواقب بسیار مضر برای تعدادی از سیستمهای زیستی به همراه داشته باشد. همچنین، سوزاندن ترموپلاستیک مانند PP میتواند دی اکسین ها و وینیل کلراید را تخلیه کند. بازیافت پلی پروپیلن بهترین گزینه موجود برای رسیدگی به این وضعیت به روشی سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است.

#سپهر پلیمر اسپادانا

تولید گرانول پلی_پروپیلن(pp)

تکه های پلاستیکی در داخل دستگاه اکسترودر که در دمای 4,640 درجه فارنهایت(2,400 در جه سانتیگراد) ذوب می شوند. و از صافی هایی به صورت رشته ای خارج میشوند.این مواد در ادامه از استخر آب برای فرایند سرد شدن عبور میکنند در همین هنگام یک کاتر رشته های پلاستیک را ریز ریز می‌کند و به صورت ماده اولیه در می‌آورد، که برای تولید محصولات جدید آماده می شوند.

سپهر پلیمر اسپادانا
سپهر پلیمر اسپادانا
سپهر پلیمر اسپادانا
spadana